Jadrowa energia nie je zlé

Spoločenstva pre atómovú energiu sa začala počas jadrova energia, rovnako ako je spojený s odlišností v silu súkromné atómové jadrá. Hlavným zdrojom tejto moci ísť prezentovať uránu zdrojov, ako aj generujú regulovanom odpoveď jadrového rozpadu uránu. Prvý v roku videl, že príval atómy uránu podľa neutrónov stredu atómu rozdeľuje právo na dve takmer rovnocenné časti. Začal skúmať tento jav podrobnejšie, najmä počas druhého sveta bitky, aby ju používať na výrobu.

jadrova

Zavedenie jadrova energia, ktoré vytvára elektrickú energiu.

Urán tu na svete dosť dôkladne vo forme oxidov v rôznych minerálov, ale v naozaj málo zameranie. Napríklad uránu v žulových 4 ppm (4 častíc uránu má milión iných častíc), a štandard v pôde je 1.4 ppm. Ťažiť urán, rudy, v ktorých webový obsah tohto prvku je nižšia ako 0,3%. Galéria rudy je možné predlžovať pomocou metódy open baňa funkcie a v podzemných baniach. Keď rudy je comminuted a následne sa zaoberal v sírovej rozdeliť uránu.

Na dodržiavanie kroky sú filtrácie, rovnako ako sušenie bolo vytvorenie uránu a tiež jeho obohatenia. V súčasnosti obsahuje uránu poskytujeme na atómových elektrární v podobe tabletu počítačov, zvyčajne, rozmer: 1 cm veľkosť a tiež 1,5 cm v hrúbke ako aj vyhodnocovaní 7 gramov. Napodiv, tento tablet počítač, môžete vyrábať toľko energie ako 557 litrov oleja alebo 809 kg uhlia. Reaktory jadrovej energie podiel: druh používaného paliva (powielające aktivátorov, meniče), výrobcu jadro (r. heterogénne, homogénne), typ sprostredkovateľa (voda rokov. ciężkowodne, vody a tiež grafit, chladený kvapalinou ocele. plyn, rokov. chladený kvapalinou prírodné látky), druhu stavby (r. siete, zbiornikowe).

jadrova2

V jadrovom reaktore, degenerácia uránu centier (U-235) a prideliť seba značné množstvo energie. Tento výkon je vyrobený použitie v jadrovom reaktore pre elektrickej energie výroba. Atómovú elektráreň pracuje s veľmi rovnakom princípe ako štandardná jadrovej elektrárne– vytiahnutý teplo sa používa na výrobu pary riadenie ťažkých parnej turbíny pripojiť na generátor. Čerstvé jadrova energia je pomerne málo rádioaktívnych a tiež veľmi rádioaktívnych rozbité v súčasnosti. Používa plyn musí byť uložený v jedinečnej bazény naplnené vodou alebo špeciálne vyvinutý suché vláknobetónových kontajnerov. Z investovaných paliva.

Pluto a mierne obohatený urán, ktoré možno recyklovať, ako plyn v aktivátorov nie volanie na obohatený urán

jadrova3

Budovanie a prevádzka jadrových elektrární vytvorí veľké množstvo konfliktov. Na inštanciu Poľsku ukazujú, že firma prístupy túto tému s fantastické nádej a tiež veľký význam. V súčasnosti (2013) v Poľsku, okrem experimentálne aktivátor “eva” Jedli žiadne iné atómové elektrárne. Podľa výskumu štátu  požiadavky, ktoré majú byť postavené dve jadrové elektrárne. V týchto dňoch je veľmi rozširuje potrebu elektrickej energie (v domoch s chladničky, televízory, počítače-je v súčasnosti kritérium, v pohode čoraz viac jednotlivcov, ako aj väčšina podnikateľských, a tak ďalej) výroby v regióne krajiny elektrickej energie v dostatočnom množstve pre svoje vlastné požiadavky, je obrovské príjmy, ako aj nezávislosť. To je dôvod, prečo veľa výskumníci tvrdia, voľne že ak nechcete mať konečné opatrenia, ktoré jadrovej energie je len výber pre , ako aj od tých inovácie na jadrova energie.

Jadrá oveľa masívnejšie ako železo jadrá majú podstatne menšie veľkosti záväznú silu pre nukleon. Tak rozszczepiając statný jadrá doprava do fragmentov, získať moc. Ten istý bod nastane, keď upevnenie jadrá svetla z jadra železa. Rozdiely v záväznej energie a tiež preto energie začatý je tak veľká, že sa stane merateľné zníženie hmotnosti tieto položky jadrové reakcie (súčasť hmotnosť je prevedený do napájania).

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *